تنظیمات 

اخبار

دانلود کاتالوگ

ورود اتوبوسهای هیبریدی به تهران


مرتبه بازدید | آخرین بروزرسانی:

خبرگزاری مهر :

 


معاون حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه ورود اتوبوس های سه کابین هیبریدی نقطه عطفی در تاریخ اتوبوسرانی پایتخت و کشور است، گفت: این اتوبوس ها ظرفیت جابه جایی 300 مسافر را دارند و میزان آلایندگی آنها در حد صفر است.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر تشکری هاشمی روز دوشنبه در مراسم آغاز به کار نخستین اتوبوس هیبریدی کشور گفت: این اتوبوس ها با استفاده از موتور مکانیکی انرژی الکتریکی تولید می کند و تنها استارت زدن آن با سوخت گازوئیل آن هم گازوئیل استاندارد یور 5 صورت می گیرد به همین دلیل میزان آلایندگی این اتوبوس ها در حد صفر است و حتی از یک موتورسیکلت هم کمتر آلایندگی دارند.

وی ادامه داد: قرارداد ورود 20 دستگاه از این اتوبوس ها منعقد شده که در حال حاضر دو دستگاه از آنها مراحل مونتاژ و تولید را سپری می کنند و یک دستگاه نیز امروز عملا وارد ناوگان خدمات رسانی به شهروندان می شود.

وی تصریح کرد: اتوبوس های هیبریدی تقریبا سه برابر سایر اتوبوس ها عمر مفید دارند و مصرف انرژی شان نیز 40 درصد کمتر از سایر انواع اتوبوس ها است.همچنین هزینه تعمیر و نگهداری این نوع اتوبوس ها بسیار ناچیز است.

تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه در تمام دنیا به سمت استفاده از وسایل نقلیه پاک و خودروهای هییریدی پیش می روند گفت: این اتوبوس ها نقش بسزایی در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی های زیست محیطی دارند و امیدواریم روزی برسد که تمام ناوگان اتوبوسرانی تهران از این اتوبوس های پاک و بسیار مناسب باشد.

وی تصریح کرد: این اتوبوس ها بدنه صد در صد آلومینیوم دارند و کاملا مطابق آخرین استاندارد های روز جهانی هستند.همچنین از سیستم های مناسب تهویه و صندلی ها و امکانات رفاهی کامل برخوردارند.

 

 


تیتر آخرین خبرها

پر بیننده ترین خبرها